Ceny opału idą w górę szukasz rozwiązania na oszczędności związane z ogrzewaniem może wystarczy tylko i aż dokonać nieszczelności budynku. Warto spróbować! Dostępne są dofinansowania na tego typu działania.
Ciepło nie tylko ucieka z nich ogromnym strumieniem, ale też jego produkcja jest mało ekonomiczna. Sposobem na rozwiązanie w/w problemu jest wdrożenie termomodernizacji która wpłynie na oszczędności jak również na ochronę środowiska
Polepszenie jakości energetycznej budynku jest dużym, jednorazowym wydatkiem, ale szybko się zwraca i generuje oszczędności. Wydając pieniądze tylko na podstawową termomodernizację taką jak wymiana okien i drzwi. W wielu przypadkach wystarczy taki remont termomodernizacyjny, aby budynki, zwłaszcza starsze, nie przypominały dziurawego durszlaka.
Obecnie, realizując kompleksowo inwestycje, staramy się też zmniejszyć emisję CO2 i szkodliwych pyłów. Jednak, aby inwestycja była opłacalna w stu procentach, musi mieć charakter kompleksowy i być przeprowadzona wraz z audytem energetycznym. Także dlatego, że wtedy można skorzystać z dofinansowań na termomodernizacje.
Termomodernizacja budynku to ograniczenie utraty ciepła i polepszenie jego warunków ekonomicznych oraz energooszczędności ogrzewania wnętrz. Dlatego niezbędne jest kompleksowe działanie rozpoczynając od kontroli budynku która pomoże znaleźć rozwiązania techniczne i zminimalizuje koszty, a także wskaże optymalne rozwiązania i przyszłe oszczędności, poprzez wybór odpowiednich materiałów do ocieplenia budynku, a kończąc na wyborze źródła OZE.
Głównym powodem dużego zużycia energii grzewczej w budynkach jest nadmierna ucieczka ciepła przez wadliwe izolacje. Dlatego do najważniejszym i najczęstszym elementem termomodernizacji jest: ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, wymiana okiennej i drzwi, ocieplenie dachu oraz stropów i podłóg na najniższych piętrach. Taki wariant termomodernizacji. Taka inwestycja powinna obejmować również wymianę systemu ogrzewczego i jego modernizację. Termomodernizacja skutkuje nie tylko mniejszymi kosztami utrzymania odpowiednich temperatur w sezonie grzewczym, ale poprawia również komfort życia jak również zyskuje się wartości dodane: redukcję emisji substancji szkodliwych dla środowiska, ułatwienie konserwacji budynków i lepsze walory estetyczne.
Termomodernizacja należy do kosztownych inwestycji, dlatego samorządy, ale też indywidualni właściciele budynków korzystają z różnego rodzaju finansowego wsparcia:
– program CZYSTE POWIETRZE
– dofinansowanie na wymianę pieca
Za złą jakość powietrza w Polsce odpowiada przede wszystkim spalanie odpadów i słabej jakości opału w gospodarstwach domowych, głownie przez przestarzałe piece.